Presidentja i bën homazh Drenicës nga një fushë me lulekuqe

0 minutes, 19 seconds Read

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhë në Drenicë. Ajo në rrjetin social Facebook ka shpërndarë një fotografi nga një fushë me lulekuqe.

E veshur po ashtu me një fustan ngjyrë të kuqe, Osmani shkroi se “Lulëkuqet e Drenicës, të ujitura ndër shekuj me gjakun e grave dhe burrave që kurrë se ndalën angazhimin për liri!”.

Publikime te ngjashme