Presidentja dhe BIK-u nuk reaguan për sulmin ndaj tij, ja çfarë thotë Syla

0 minutes, 48 seconds Read

Gazetari Valon Syla ka thënë se presidentja duhet të reagojë për raste të sulmeve ndaj qytetarëve pasi ajo përfaqëson të gjithë.

Duke folur në emisionin Pressing në T7, ai foli për mosreagimin e Presidentes Vjosa Osmani dhe Bashkësisë Islame të Kosovës.

“Unë muj mos me dashtë Prindonit. Por Presidentja është e krejt popullit. Nuk mund ajo për teka personale të mos reagojë. Është e krejt popullit”, tha ai.

Syla shton se BIK-u nuk ka kontroll ndaj qytetarëve dhe kritikon Naim Tërnavën.

Sa i përket BIK-ut, ata nuk mund t’i kontrollojnë këto policitë fetare dhe grupet e dhunshme. Ai kur e pa atë në Prizrenin me Mercedesin, ai shkoi që të afrohet me këto grupet ekstremiste, sepse i duhen për vota në zgjedhjet e brendshme fetare. Ky është ai konformizmi që më shtyn të reagoj”, përfundoi ai.

Publikime te ngjashme