Përparim Rama ia jep çelësin e Prishtinës Abazoviqit

0 minutes, 38 seconds Read

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është pritur në takim këtë mëngjes nga kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

Rama i ka dhuruar Abazoviqit “Çelësin e Qytetit”.

“Ndoshta në mënyrë simbolike po e ndjejë vetën qytetar të Prishtinës dhe me të vërtetë po e ndjej vetën si në shtëpinë time”, tha Abazoviq.

Bejmë të ditur se kryeministri i Mali të zi do të qëndrojë  në Kosovë për disa ditë, me ç’rast do të mbajë një sërë takimesh me krerë shtetërorë.

Takimin e parë do ta mbajë me homologun kosovar të tij, Albin Kurtin, ku edhe pritet nënshkrimi i marrëveshjes për Shërbime Ajrore./indeksonline

Publikime te ngjashme