Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka bërë një reagim pasi nesër do të ketë një takim në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ai tha se cilido dokument që do të trajtohet nesër në kuadër të dialogut, Gjykata Kushtetuese do ta ketë fjalën e fundit për interpretim të statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicës serbe.