Pamje nga lufta ajrore në Ukrainë, aeroplani ushtarak i Rusisë rrëzohet pas sulmit masiv

0 minutes, 30 seconds Read

Ushtria e Ukrainës raportohet se ka rrëzuar të premten një aeroplan rus Su-25 mbi qytetin Maryinka.

Tashmë kanë dalë edhe pamjet që duket se tregojnë momentin e rrëzimit të këtij aeroplani, transmeton Telegrafi.

Në video, mund të shihet derisa dy aeroplanë po fluturonin me një distancë të afërt njëri pas tjetrit, derisa i dyti goditet dhe rrëzohet në tokë.

https://twitter.com/Seveerity/status/1644774859589791745

Videoja e rrëzimit të aeroplanit rus Su-25 është shpërndarë me të madhe në Twitter nga faqet ukrainas që raportojnë vazhdimisht për situatën në Ukrainë./Telegrafi

Publikime te ngjashme