Osmani flet turqisht me Hakan Fidan, e pyet për Erdoganin, ia kujton që Spanja s’e njeh Kosovën

0 minutes, 35 seconds Read

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një komunikim në gjuhën turke me kryediplomatin turk, Hakan Fidan.

Kjo bisedë ku Osmani i kërkoi Fidan që të ‘bëjnë diçka’ në lidhje me Kosovën dhe Spanjën është zhvilluar në kuadër të Samitit të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP), i cili po zhvillohet në Shkup.

Osmani fillimisht e pyet Fidan se ku është presidenti turk, Erdogan, dhe kur e kupton se ai gjendet në Spanjë, i thotë që të ‘bëjë diçka’ për mardhëniet diplomatike mes Kosovës dhe Spanjës.

Më poshtë mund ta dëgjoni komunikimin mes tyre:

 

Publikime te ngjashme