Ndërron jetë Silvio Berlusconi

0 minutes, 21 seconds Read

Ka ndërruar jetë ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berluskoni. Silvio Berlusconi vdiq në spitalin San Raffaele në Milano. Lideri i Forza Italia dhe themeluesi i Mediaset ishte 86 vjeç.

Berlusconi u kthye në San Raffaele të premten e kaluar, për shkak të pneumonisë dhe një forme leuçemie.

Në mëngjes, vëllai i tij Paolo dhe fëmijët e tij kishin shkuar me urgjencë në spital, ku tashmë ndodhej Marta Fascina.

Publikime te ngjashme