Letra emocionale e lamtumirës nga Kroos me mesazhin përfundimtar për Pedrin

2 minutes, 54 seconds Read

Toni Kroos tashmë zyrtarisht është një ish-futbollist. 8-shi gjerman, një nga mesfushorët më të mirë në historinë e futbollit, i dha goditjet e fundit topit, që e ka respektuar dhe shoqëruar gjithmonë gjatë gjithë karrierës së tij, në Shtutgart, ku Spanja mposhti Gjermaninë në çerekfinale të Euro 2024 me gol në minutën e fundit të shtesës (2-1).

Mesfushori gjerman konfirmoi pensionimin nga Real Madridit pas përfundimit të sezonit 2023/24, por vendosi të luajë me Gjermaninë në Euro 2024, edhe pesë ndeshje të tjera si dhuratë për një sport që e ka trajtuar gjithmonë mirë dhe duke treguar gjithmonë respekt maksimal si brenda dhe jashtë fushës së lojës.

Kështu, pas eliminimit nga Euro 2024, Kroos ka shfrytëzuar profilin e tij privat në Instagram për të shkruar një letër emocionale lamtumirëse.

Përveç kësaj, Kroos ka shfrytëzuar letrën e tij për t’i dërguar një mesazh Pedrit, i cili u largua i dëmtuar në minutën e 6-të pas një ndërhyrjeje të ashpër të mesfushorit gjerman.

“Dhe diçka e fundit që është shumë e rëndësishme për mua: Më fal dhe shërohu shpejt, Pedri! Logjikisht nuk ishte qëllimi im të të lëndoja. Një shërim të shpejtë dhe gjithë të mirat. Ti je një lojtar i madh”, ka përfunduar Kroos.

Letra e plotë nga Toni Kroos

Më ra zilja e telefonit më 29.09.2023. Telefonuesi: Julian Nagelsmann. Kërkesa: rikthim në kombëtare. Mendimi i parë në kokën time: Unë nuk jam budalla! Mendimi i parë në zemrën time: Dreq po! Siç e dimë të gjithë, është zemra ajo që vendos.

Mendimi im i parë këtë mëngjes të 6 korrikut 2024: Jam i lumtur që e bëra. Me gjithë trishtimin dhe zbrazëtinë që nga vërshëllima e fundit e djeshme. Gjithmonë kam parë më shumë në skuadër sesa ato që kanë treguar vitet e fundit. Por, nuk e prisja që në një kohë kaq të shkurtër do të ishte e mundur të kishim një shans real për të fituar titullin dhe për t’u kthyer në të njëjtin nivel me më të mirët. Prandaj jam shumë krenar për atë që ka arritur ky ekip. Dhe e gjithë Gjermania mund të jetë përsëri.

Një falënderim i veçantë për të gjithë ju që e keni bërë këtë Evropian në shtëpi diçka të veçantë. Të kemi parë, kemi jetuar dhe ndjerë. Në nivel personal, do të doja t’ju falënderoja për ngrohtësinë dhe dashurinë vërtet të veçantë të javëve të fundit. Ka qenë shumë e veçantë.

Dhe së fundi, një kërkesë: Tani që Gjermania ka rikuperuar djalin e saj të preferuar: mos e lini të ikë! Rrugëtimi i kësaj skuadre vazhdon. Dhe ju ndihmon brutalisht nëse qëndroni pranë tij edhe në fazat e këqija! Sepse unë mund t’ju siguroj një gjë: ky është një grup njerëzish të mëdhenj që do të japin gjithçka për të pasur sukses!

Dhe diçka e fundit që është shumë e rëndësishme për mua: Më fal dhe shërohu shpejt Pedri! Logjikisht, nuk ishte qëllimi im të të lëndoja. Shërim të shpejtë dhe gjithë të mirat. Ju jeni një lojtar i madh./Telegrafi

Publikime te ngjashme