Kroacia humb një super mesfushor para Shqipërisë, ylli kroat dëmtohet dhe lë në mes Europianin!

0 minutes, 39 seconds Read

Kroacia ka humbur pjesët para ndeshjes së dytë në grup, që luhet nesër kundër Shqipërisë në Hamburg.

Ylli i Torinos, Nikola Vlashiç ka pësuar një dëmtim muskulor që do ti kushtojë shtrenjtë, pasi do të humbasë pjesën tjetër të Kampionatit Europian.

HNS raporton se mesfushori 26 vjeçar do të largohet nga kampi i kombëtares pas lëndimit që pësoi gjatë stërvitjes së zhvilluar dje në orën 15:00. Sot Vllashiç iu nënshtrua një ekzaminimi me rezonancë magnetike me mjekun e kombëtares Sasha Jankoviç, i cili zbuloi një këputje të lehtë të muskujve.

Pas zbulimit të shkallës së dëmtimit trajneri Zlatko Daliç në marrëveshje me Vllashiç dhe stafin mjekësor kanë vendosur që mesfushori të largohet nga grumbullimi.

Publikime te ngjashme