Kraki: Kosova tani është shtet serioz, ka përfaqësim dinjitoz! “Keni me dështu ju fundërrinat qe po kqyrni me iu vërsul Albinit…”

1 minute, 15 seconds Read

Nga Nezir Kraki

M’kish pas marre malli per keta qe s’ia qellojne kurrë. Pata mendu qe kane ik diku prej marres por jo, keta edhe ma te zeshem ishin bo. Edhe ma proserb. Edhe ma zagarë.

Ne dy vite, tri revolucione, tri deshtime qyqare:

1- revolucioni i grenellave me SMS-qeveri deshtoi per marre te zotit. Ishte shpresa e tyre e pare per rikthimin e Kosoves nen bandat e krimit ekonomik.

2- revolucioni i targave i para disa muajve deshtoi poashtu. Ishte koha kur komitat e zagarëve u barrikaduan ne anen e Serbise kunder Kosoves dhe momenti kur opozita shkonte ne Dragodan me shpresen me e rrezu qeverine legjitime per hater t’Serbise.

3- revolucioni i trete, dmth deshtimi i trete, eshte duke ndodhe tash dhe ju garantoj qe kjo do jete nje goditje fatale per argatët e bandave, per dhunuesit e Kosoves, per gurthyesit e veriut dhe per krejt komitat e zogjve te dale nga furriku i fundrrinave te gerditshme qe te gjithe i njohim.

E Kosova, kjo Kosova e re, si shtet serioz e legjitim perseri do mbetet aleate e Amerikes dhe e Evropes. Kjo Kosove eshte rruges se duhur dhe te drejte e nuk guxon te ndalet pa e fitu luften ndaj zagareve qe shqip flasim e serbisht mendojne. Keta qyqanat perseri s’do ia qellojne, perseri do jene fundrrinat e shoqerise ne pritje, si korbat e zi, te ndonje rasti tjeter me iu versul Kosoves me arsyetimin se po i versulen Albinit.

Ikni atje bre qyrrana!

Publikime te ngjashme