Kërkohet ndihmë për 18-vjeçarin pasi vuan nga kanceri, i duhen 150 mijë euro për t’u shëruar

2 minutes, 7 seconds Read

Roberti 18-vjeçar nga Kosova po vuan nga sëmundja e rëndë e kancerit i cili ka nevojë pë trajtim jashtë shtetit. Ai ka nevojë urgjente për mbështetjen e secilit që ka mundësi, pasi i nevojiten 150 mijë euro për shërimin e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur Sidrit Bejleri përmes Fondacionit Firdeus ku ka kërkuar ndihmë financiare.

“Roberti im bir 18 vjecar i rritur me shume vuajtje nga une e vetme si nene pas dy jave analizash u zbulua me semundjen e rende te kancerit ( Limfoma-Leukemia Burkitt ) Doktoret pasi zbukuan llojin e semundjes qe eshte shume agresive kerkojne te niset urgjentisht jasht shtetit, pasi cdo dite mund te jete fatale. Kurimi i kesaj semundje qe zgjat deri ne nje vit me kimio-terapi kushton 150 mij euro dhe ju lutem si nene te me ndihmoni sepse nuk i kam mundesite. Eshte teper urgjente, kush te mundet ta shperndaje. E di qe mbase shume prej jush e kam shqetesuar me kete status por nuk kam mundesi dhe per hater te Zotit me ndihmoni ta shpetoj tim bir. E kam rritur e vetme me shume sakrifica dhe endrra ime eshte te vazhdoi shkollen, ne klasen e 12. Ju lutem se nuk di cfare te shkruaj me por halli ma ka bere cope shpirtin. Vec Zoti ju shperblefte sepse une nuk mundem. Vetem tek Zoti dhe tek ju i kam shpresat. Me respekt dhe me lot nena e Robertit 😢…”, thuhet në njoftim.

Mundësitë për ndihmë për Robertin janë si në vijim:

Gofundme: https://www.gofundme.com/f/rsmkv-te-shpetojme-robertin

PayPal: https://www.paypal.com/donate/…

fondacionifirdeus1@gmail.com

Te dhenat bankare ne Zvicër 🇨🇭

Name: Firdeus

Emri i Bankes: Post Finance

Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See

Konto Nr.: 15-387081-5

IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5

BIC: POFICHBEXXX

Të dhënat bankare në USA 🇺🇸

Bank Name : Morton Community bank

Beneficiary Name : Friends of Fondacioni Firdeus

Routing Number: 071123204

Account number : 769397

Konto Gjermani 🇩🇪

Firdeus Germany Stiftung

Sparkasse Fürstenfeldbruck

IBAN: DE88 7005 3070 0032 2673 46

BIC: BYLADEM1FFB

Konto UK 🇬🇧

FIRDEUS UK

Sort code23-14-70

Account number:88494986

IBAN: GB95 TRWI 2314 7088 4949 86

Address: TransferWise

56 Shoreditch High Street London

E1 6JJ United Kingdom

Të dhënat bankare në Shqiperi 🇦🇱

Fondacioni Firdeus, Credins Bank,

Adresa e bankes: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.

SWIFT CODE CDISALTR

IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481

IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088 3479

Konto ne Kosove 🇽🇰

Fondacioni Shqiptarët për Shqiptarët Kosovë

IBAN XKOS 1905001222031128

Banka Kombetare Tregetare – Kosova

Fushë Kosovë

Swift Code: NCBAXKPR

Konto Maqedoni.V 🇲🇰

FIRDEUS

IBAN: BR.MK07200003808713043

SWIFT Code: STOBNK 2X

Stopanska Banka Ad Skopje

Firdeus Arangel Kichevo

Publikime te ngjashme