Kënga e re e Shakirës “Out of your League” po thyen çdo rekord

1 minute, 24 seconds Read

Referencat për kompanitë e njohura të makinave dhe orëve mund të kenë shkaktuar reagime të ndryshme, por kënga e Shakira-s “Out of your League” po fiton vazhdimisht dëgjues dhe po thyen rekorde njëri pas tjetrit.

Videoklipi është shikuar më shumë se 63 milionë herë në 24 orë, duke e bërë atë këngën latine më të shikuar brenda një dite. Klipi u publikua të mërkurën e kaluar dhe tani ka mbledhur më shumë se 87 milionë shikime. Është videoklipi i ri muzikor latin më i shikuar në historinë e platformës, sipas Guardian.

Në vitin 2022, këngëtarja u nda nga ish-futbollisti i Barcelonës Gerard Pique pas 12 vitesh lidhje. Ata kanë dy fëmijë së bashku.

Kjo nuk është kënga e parë që përmend lidhjen e tyre. Disa muaj më parë Shakira publikoi “Monotonia”, e cila fajësoi ndryshimet në një marrëdhënie rutinë.

Madje në këngën e saj të fundit me producentin Bizarrap ajo flet për vështirësitë financiare me të cilat po përballet dhe indirekt fajëson ish-partnerin që e ka lënë në borxhe.

“Mendove se do të më lëndoje, por më bëre më të fortë. Gratë nuk qajnë më. Nuk kam asnjë ndjenjë të keqe, zemër, të uroj më të mirat me zëvendësimin tim”, thotë ajo në një moment të këngës, përpara se të bëjë një aludim të qartë për partneren e re të Pique, 22-vjeçaren Clara Chia. “Unë vlejnë sa dy gra 22-vjeçare. Ti shkëmbeve një Ferrari me një Tëingo. Ti shkëmbeve një Rolex me një Casio”.

Publikime te ngjashme