Ish-kryediplomatja Haradinaj takon shefin e Inteligjencës së Ukrainës: Përgëzoi Kosovën për përballjen me synimet e Putinit

0 minutes, 32 seconds Read

Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, ka takuar shefin e Inteligjencës së Ukrainës, Kyrylo Budanov, për të cilin thotë se ka përgëzuar vendin tonë për përballjen e vazhdueshme me synimet shkatërruese të Putinit në Ballkan dhe për mbështetjen e dhënë ndaj Ukrainës.

Haradinaj tregon se në bisedë me Budanov ka shprehur mbështetjen tonë për luftën e Ukrainës për liri, “dhe shpresat e mëdha të Kosovës për lidhje edhe më të forta miqësie me Ukrainën dhe popullin e saj”.

Postimi i saj i plotë:

Publikime te ngjashme