Haradinaj për marrëveshjen: Sjellja e PDK-së dhe LDK-së, jo serioze!

1 minute, 3 seconds Read

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj foli për takimin e Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiç sa i përket marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Ai u ndal gjithashtu edhe te kritikat e opozitës në Kosovë lidhur me planin evropian.

Haradinaj e cilësoi sjelljen e disa partive opozitare si jo serioze kur bëhet fjalë për një marrëveshje shumë të rëndësishme për vendin.

“Marrëveshja nuk është e plotë, nuk ka njohje bilaterale por nuk ka asgjë të keqe në këtë marrëveshje. Nga këto partitë që po bëjnë zhurmë, PDK dhe LDK nuk e shoh shumë serioze sjelljen e tyre në këtë proces. Shikoj një lloj loje të paarsyeshme në momente kaq kritike për vendin tonë. Ne duhet të ecim përpara.

“Të mos ecim me frikën e dështimit por të rrisim vetëbesimin. Këta që në një mënyrë apo në një tjetër dëshirojnë me zbehur këto që kanë ndodhur. I kisha pyetur se cilat janë alternativat e tyre. Disa alternativa që janë ndërmarrë prej tyre kanë qenë të rrezikshme në të kaluarën“, tha Haradinaj për abcnews.

Publikime te ngjashme