Haradinaj: Kemi votat e mjaftueshme për inicimin e mocionit të mosbesimit

0 minutes, 36 seconds Read

Kryetari i AAK-, Ramush Haradinaj ka njoftuar se kanë numrin e nevojshëm të deputetëve për të iniciuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti.

Kështu u shpreh ai para gazetarëve.

Ai thotë se është i papranueshëm eskalimi i fjalorit të kryeministrit ndaj aleatëve.

Sipas tij, një gjë e tillë e bën të vështirë rrugën përpara, për çka kanë filluar pasojat.

Kryetari i AAK-së, shtoi se mocioni i mosbesimit është zgjidhja e duhur.

Ai thekson se Kosova ka pranuar tri kërkesat e ShBA-ve dhe BE-së për deeskalimin e situatës.

Haradinaj shtoi se institucionet e Kosovës kanë bërë tri gabime, të cilat tash po i vuan vendi.

Publikime te ngjashme