Fronti Europian lëshon sallën e Kuvendit

0 minutes, 15 seconds Read

Fronti Europian sot ka braktisur seancën konstituive të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut.

Kuvendi një ndër pikat e sotëm kishte edhe zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit.

Më herë u paralajmërua se koalicioni VLEN dhe OBRM-PDUKM janë dakorduar që për kryetar të Kuvendit të propozojnë Afrim Gashin.

Publikime te ngjashme