E rëndë: Mbesa shikon vrasjen e gjyshes nga anëtarët e Hamasit live në Facebook

1 minute, 21 seconds Read

Nuk kanë fund historitë e tmerrshme që dalin në dritë që tregojnë martirizimin e qindra civilëve kur anëtarët e Hamasit sulmuan Izraelin të shtunën e kaluar.

Mor Bayder, nuk i mbajti dot lotët kur në një intervistë që dha për kanalin televiziv izraelit Canal 13, ajo filloi të përshkruajë vrasjen e gjyshes së saj të dashur nga anëtarët e Hamasit që e transmetonin drejtpërdrejt në Facebook.

“Kur dolëm, tezja ime thirri mamin dhe më tha ‘hap Facebook, hap Facebook’” , tha Bayder, e cila nuk mundi t’i mbante lotët teksa kujtonte skenat tronditëse që patë në video. vrasjen e gjyshes së saj.

“Mamaja ime nuk mund ta hapte fare. Ai po dridhej. E hapa nga telefoni dhe pashë gjënë më të keqe që mund të imagjinonit”.

“Gjyshja ime në dyshemenë e shtëpisë së saj po vritet në një video. I gjithë dyshemeja e mbuluar me gjak. Gjyshja ime shtrirë atje”, tha Bayder, duke përshkruar videon e tmerrshme që u shfaq në faqen e vetë gjyshes së saj në Facebook.

“Terroristi thjesht ia mori telefonin, e filmoi dhe e ngarkoi në murin e saj privat në Facebook. Kështu e morëm vesh. Kështu e morëm vesh. Bërtitëm me gjithë shpirt. Të gjithë këtu e humbën. Është gjëja më e tmerrshme që mund të imagjinoni ndonjëherë dhe të kaloni në mendjen tuaj ”, tha vajza e shkatërruar, ndërsa këto imazhe do të mbeten përgjithmonë në mendjen dhe shpirtin e saj.

Publikime te ngjashme