Category: Tech

1 2 3 4 19 20 / 188 POSTS
Biden shfuqizon ndalesën për TikTok në SHBA

Biden shfuqizon ndalesën për TikTok në SHBA

Presidenti amerikan Joe Biden ka shfuqizuar urdhrin ekzekutiv të paraa [...]
Trump: “Duhet të kisha bllokuar Twitterin kur isha president”

Trump: “Duhet të kisha bllokuar Twitterin kur isha president”

Ish-presidenti amerikan sulmoi Twitterin dhe u pendua që nuk e kishte [...]
Edicioni i 9-të i ICT Awards shpall fituesit, një dekadë teknologji që flet shqip

Edicioni i 9-të i ICT Awards shpall fituesit, një dekadë teknologji që flet shqip

Gara më e madhe në teknologji në trevat shqipfolëse, Albanian ICT Awar [...]
Këto 6 gjëra nuk duhet t’i ndani asnjëherë në mediat sociale

Këto 6 gjëra nuk duhet t’i ndani asnjëherë në mediat sociale

Pjesa më e madhe e këtyre këshillave supozon më të keqen për ju, nga n [...]
Ndihma që Kosova ia kërkoi Facebook-ut

Ndihma që Kosova ia kërkoi Facebook-ut

Institucionet e Kosovës vazhdimisht kanë kërkuar informacione nga komp [...]
Sony prezantoi dronin profesional që kushton 9000 dollarë

Sony prezantoi dronin profesional që kushton 9000 dollarë

Sony ka zbuluar dronin profesional Airpeak S1. Prezantimi zyrtar solli [...]
iOS 15 ju lejon të kontrolloni iPhone me lëvizjet e syve

iOS 15 ju lejon të kontrolloni iPhone me lëvizjet e syve

Me iOS 15, Apple prezanton shumë përmirësime për personat me aftësi të [...]
Facebook pezullon llogarinë e Trump për dy vjet

Facebook pezullon llogarinë e Trump për dy vjet

Facebook ka pezulluar llogarinë e Donald Trump për dy vjet, ka njoftua [...]
Mospërfshirja e Kosovës në PayPal po i dëmton bizneset online

Mospërfshirja e Kosovës në PayPal po i dëmton bizneset online

Valton Tahiri është programer i ri, që e ka gjetur veten në tregun onl [...]
1 2 3 4 19 20 / 188 POSTS