E rëndë, 14 vjeçari që vdiq sonte ishte futbollist i KF Malishevës

0 minutes, 38 seconds Read

Shkolla e Futbollit, FC Malisheva përmes një shkrimi ka konfirmuar humbjen e një talenti të futbollit.

Bëhet fjalë për Qazim Shijaku nga fshati Temeqin, i cili ndërroi jetë në moshë të re.

Shijaku ishte talent i futbollit dhe luante te skuadra e Malishevës, grupmoshat e reja. Siç shkruhet në raportin e skuadrës, Shijaku ishte një talent premtues i së ardhmes.

“Lajmi për vdekjen e ish-futbollistit Qazim Shijaku nga fshati Temeqin ishte tronditës për ne. Qazimi gjatë vitit 2023 ndjeku procesin stërvitor për disa muaj tek ne dhe përgjatë kësaj kohe na la një përshtypje të mirë për sjelljen dhe disiplinën që kishte në vyrtytet e tija”, shkruhet në postimin e klubit kosovar.

Publikime te ngjashme