Category: Bota

1 2 3 4 145 20 / 1446 POSTS
Vrau shokun se i përdhunoi vajzën 8 vjeçare, gjykata e lë të lirë

Vrau shokun se i përdhunoi vajzën 8 vjeçare, gjykata e lë të lirë

Një baba rus, Vyacheslav M, 34 vjeç ishte duke pirë me shokun e tij, k [...]
Shefi i AstraZeneca: Të mos ngutemi për dozën e tretë të vaksinave antiCOVID-19

Shefi i AstraZeneca: Të mos ngutemi për dozën e tretë të vaksinave antiCOVID-19

Shefi ekzekutiv i AstraZeneca, Pascal Soriot deklaroi sot se dozat për [...]
Talebanët krijojnë qeverinë në Afganistan! Ministër i Brendshëm emërohet kreu i tyre

Talebanët krijojnë qeverinë në Afganistan! Ministër i Brendshëm emërohet kreu i tyre

Talibanët kanë formuar Qeverinë e re, teokratike të Afganistanit, disa [...]
Rrëfimi emocionues i 26-vjeçares afgane që është strehuar në Shqipëri,

Rrëfimi emocionues i 26-vjeçares afgane që është strehuar në Shqipëri,

“Emri im është Sana, jam 26 vjeç. Kam ardhur nga Kabuli”. Sana ësht [...]
Fauci thotë se nevojiten tri doza vaksinimi për mbrojtje të plotë nga Covid-19

Fauci thotë se nevojiten tri doza vaksinimi për mbrojtje të plotë nga Covid-19

Me rritjen e fundit të rasteve me Covid-19, SHBA mund të fillojë të sh [...]
Italia dhe Qiproja do të nisin me dozën e tretë të vaksinës anti-COVID

Italia dhe Qiproja do të nisin me dozën e tretë të vaksinës anti-COVID

Një punonjës mjekësor përgatit një dozë të vaksinës Pfizer-BioNTech ku [...]
107 të prangosur në Spanjë për shtëpitë e barit, ndër ta 61 shqiptar

107 të prangosur në Spanjë për shtëpitë e barit, ndër ta 61 shqiptar

Një megaoperacion i Europol, policisë shqiptare, asaj spanjolle dhe as [...]
1 2 3 4 145 20 / 1446 POSTS