Ambasadorët e QUINT-it bojkotojnë krerët shtetëror në pritjen shtetërore për Ditën e Çlirimit

0 minutes, 25 seconds Read

Ambasadorët e vendeve të QUINT-it, e kanë bojkotuar pjesëmarrjen në pritjen shtetërore të Ditës së Çlirimit.

Në këtë ceremoni të organizuar nga kryeministri Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani, nuk janë parë, as krerët e opozitës, ka raportuar Klan Kosova.

Pjesëmarrës në këtë ceremoni janë parë prezentë vetëm ambasadorët, ai i Zvicrës por edhe i Arabisë.

Zyra e presidentes dhe ajo e kryeministrit nuk janë deklaruar akoma për këtë.

Publikime te ngjashme