Al Ettifaq me ofertë të përmirësuar për Ivan Rakitic

1 minute, 2 seconds Read

Kapiteni i Sevillas, Ivan Rakitic është emri i fundit i La Ligës i lidhur me një lëvizje në Arabinë Saudite.

Pas sulmit të guximshëm të Al Ittihad për të nënshkruar me kapitenin e Real Madridit dhe fituesin e Topit të Artë të vitit 2022, Karim Benzema, skuadrat e tjera të Ligës Pro Saudite kanë shtuar përpjekjet e tyre.

Liga thuhet se po planifikon një revolucion në muajt e ardhshëm, pas një lëvizjeje për të sjellë katër nga klubet e tyre më të mëdha nën kontroll më të madh të shtetit, përpara sezonit 2023/24.

Klubet mund të ofrojnë pako të mëdha pagash për lojtarët, veçanërisht ata në vitet e fundit të karrierës së tyre, dhe Rakitic është në radarin e Al Ettifaq.

Sipas raportimeve nga AS, klubi tashmë ka kontaktuar me agjentin e Rakitic, me një ofertë të refuzuar prej 6 milionë euro në vit.

Pavarësisht se Rakitic duket i gatshëm për të përfunduar vitin e fundit të kontratës së tij në Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, Al Ettifaq pritet të bëjë një ofertë të përmirësuar, prej 10 milionë euro në vit për 35-vjeçarin./Telegrafi

Publikime te ngjashme