A ka telefonuar Kryeministri Kurti Ganimete Musliun pas operacionit të zemrës? Tregon Ganja!

0 minutes, 59 seconds Read

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka treguar se ka pranuar shumë telefonata dhe mesazha gjatë kohës kur pati një ndërhyrje kirurgjike në zemër,

Musliu në emisionin ‘Frontal’ në T7 tha se ka marrë mesazhe nga shumë politikanë pa dallim partie, por jo edhe nga kryeminstri Albin Kurti.

“Tri javët e para nuk e kam pritë kërkon. I falenderoj secilin që kanë ardh e që më kanë shkru. Ragmi Mustafa ka ardhë nga Presheva. Kam marrë telefonata shumë dimensionale, nga artisë, gazetarë, opinionistë, këngëtarë, politikanëve, por telefonata më të përzemërta që I kom marrë janë prej fëmijëve që nanat e veta I kanë inciuar me zë e m’i kanë dërguar dhe prej të moshuarve.

Për mu ka qenë një kurajo e jashtëzakonshme, lutjet e shumta që kanë ardh prej njerëzve më kanë jep forcë, edhe 500 vjet jetë mi pasë e kam të pëmaundur, më kanë bërë jashtëzakonisht borxhli.

Më kanë thirr shumë politikanë, por jo Albin Kurti. Më ka thirrë nënkryetarja e Kuvendit. Kam pas mesazha prej ministrave, pre jdeputetëve, pa dallim partie, prej presidentes”, tha Musliu.

Publikime te ngjashme