“A ka ndonjë dorëheqje”, Kajtazi ia përmend dështimet ministres Haxhiu

0 minutes, 49 seconds Read

Gazetari Vehbi Kajtazi ka reaguar kundrejt Ministrisë së Drejtësisë të udhëhequr nga Albulena Haxhiu, duke iu referuar se përgjegjësia e vetme e tyre janë burgjet, Instituti i Mjekësisë Ligjore dhe hartimi i ligjeve.

Gazetari Kajtazi ka renditur dështimet sipas tij të kësaj ministrie, siç janë rrëzimet e ligjeve nga Gjykata Kushtetuese, zhdukja e mostrave të Astrit Deharit dhe ikja e Faton Hajrizit nga burgu.

Për të gjitha këto, gazetari ka ngritur pyetjen nëse duhet të ketë ndonjë dorëheqje.

Postimi i plotë:

Te vetmen pergjegjesi qe ka Ministria e Drejtesise e udhehequr nga Albulena Haxhiut jane burgjet, Instituti i Mjekesise Ligjore dhe hartimi i ligjeve.

Secilin ligj po ia rrezon Gjykata Kushtetuese.

Ne Institutin e Mjekesise Ligjore jane zhdukur mostrat e Astrit Deharit i vetevrare ne burg.

Qe dy here po ndodhe zjarr ne kete institucion.

Nderkohe, Faton Hajrizi ik si boss nga burgu.

Edhe?

A ka naj doreheqje apo doni me vazhdu me reforma?

Publikime te ngjashme