Gjuhen me gurë dy autobusë të Kosovës në Serbi, s’ka të lënduar

0 minutes, 36 seconds Read

Dy autobusë të kompanisë “Fjolla Impex”, janë gjuajtur me gurë në Serbi. Përveç dëmeve materiale nuk persona të lënduar.

Përfaqësusi nga kompania “Fjolla Impex”, tha për Gazetën Express se në vendin e ngjarjes ka dalë edhe policia atje, si dhe përveç autobusëve të tyre janë gjuajtur me gurë edhe autobusë tjerë.

“Me gurë na kanë gjuajtur, xhamin e ka thy. Dy autobusë, njëri duke shkuar e tjetri duke ardhë, s’ka pas të lënduar. Ka ndodhur pas mesantës, 12:30 apo 01:00. U kanë policia po s’ka mujt me i gjetë ata, u kanë në vendin e ngjarjes, se edhe tjerë autobusa i kanë sulmu”, tha zyrtari i kompanisë për Express.

Publikime te ngjashme