Sulmi në Zveçan, Kurti: I përkrahur politikisht dhe financiarisht nga Beogradi zyrtar

0 minutes, 20 seconds Read

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur rreth sulmeve në Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë mbeti i vdekur një pjesëtarë i Policisë së Kosovës dhe dy të tjerë të lënduar.

Ai ka thënë se nga ato që ka mësuar deri tani, bëhet fjalë për një strukturë mercenarë e cila është përkapur politikisht dhe financiarisht nga Beogradi zyrtar.

Publikime te ngjashme