Vritet aksidentalisht një 5-vjeçar në Vushtrri, u qëllua me armë zjarri

0 minutes, 52 seconds Read

Një 5-vjeçar në Vushtrri ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga arma e zjarrit.

Këtë e ka konfirmuar Policia e Kosovës për rajonin e Mitrovicës, përcjell lajmi.net.

Bëhet e ditur se ngjarja e kobshme ndodhi rreth orës 17:30, ndërsa siç mësohet, fëmija vdiq rrugës për në spital.

“Vdekje e dyshimtë – Vushtrri, 8 prill 2023.

Rreth orës 17:20, është raportuar se në Spitalin e Vushtrrisë, një fëmijë i moshës 5 vjeçar, është sjellë për ndihmë mjeksore, ndërkohë nga autoritetet mjeksore është bërë e ditur se si pasojë e lëndimeve që dyshohen të jenë nga arma e zjarrit fëmiu ka vdekur.Nga hetimet fillestare bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në oborrin e shtëpis së fëmiut. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një gëzhojë dhe një armë e llojit pistoletë. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksionin në IML”.

Publikime te ngjashme