Vrasja e Edmond Mustafës në Mal të Zi, arrestohet autori

0 minutes, 26 seconds Read

Policia malazeze ka vënë në pranga autorin e vrasjes së 29-vjeçarit shqiptar, Edmond Mustafa paraditen e së martës në Tivar.

Mediat atje raportojnë se autori i dyshuar është identifikuar si Dino Ibrahimovic.

Sipas dëshmitarëve okularë, në drejtim të Mustafës është qëlluar më shumë se 10 herë dhe më pas autori është larguar nga vendi i ngjarjes me një motoçikletë.

Mediat raportojnë se në momentin e vrasjes, Mustafa ishte me motrën e tij.

Viktima dyshohet se është pjesëtar i klanit “Skaljar”.

Publikime te ngjashme