Ushtria izraelite: Kemi shtuar sulmet në Gaza, po bombardojmë gjerësisht objektivat nëntokësore

0 minutes, 47 seconds Read

Zëdhënësi i ushtrisë izraelite, Daniel Hagari është deklaruar për sulmet e fundit në Rripin e Gazës, për të cilat banorët e Gazës thanë sulmet e së premtes ishin më intensivet që kanë përjetuar që nga fillimi i konfliktit mes forcave izraelite dhe grupit Hamas.

“Në orët e fundit kemi shtuar sulmet në Gaza. Forcat ajrore po sulmojnë gjerësisht objektivat nëntokësore dhe infrastrukturën terroriste, në mënyrë shumë të konsiderueshme”, tha Hagari.

“Në vazhdim të aktivitetit sulmues që kemi zhvilluar ditët e fundit, forcat tokësore po zgjerojnë aktivitetin tokësor mbrëmjen e sotme”.

Ai tha se Forcat Mbrojtëse të Izraelit “po punojnë fuqishëm në të gjitha dimensionet” për të arritur qëllimet e tyre ushtarake.

Një seri e madhe shpërthimesh tronditën qytetin e Gazës të premten mbrëma, sipas CNN./Telegrafi

Publikime te ngjashme