Ushtarët ukrainas ‘përshëndesin’ trupat e Wagnerit në Bakhmut, i godasin me armët RPG

0 minutes, 41 seconds Read

Luftimet janë duke u zhvilluar në qytetin Bakhmut, ku tani Ukraina thotë se do të nisë së shpejti një kundërsulm për të zmbrapsur rusët.

Me muaj të tërë trupat ruse kanë tentuar ta uzurpojnë të gjithë qytetin, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, rezistenca ukrainase nuk po ndalet dhe këto pamje e dëshmojnë më së miri. Kjo pasi ushtarët ukrainas me çdo kusht po luftojnë trupat e grupit mercenar Wagner.

Në këto pamje, ku luftimet duken të ashpra, ata ‘përshëndesin’ trupat e grupit mercenar me armët RPG, pasi i shkrepën në drejtim të tyre. /Telegrafi/

Publikime te ngjashme