Tre të zhdukur nga përmbytjet në Zvicër

0 minutes, 25 seconds Read

Tre persona janë zhdukur pasi përmbytjet përfshiu qytetin juglindor zviceran, Misox në luginën alpine të Graubunden.

Një stuhi masive të premten mbrëma bëri që lumenjtë të thyejnë brigjet e tyre, duke përmbytur rrugët dhe duke bërë që disa dhjetëra banorë të evakuohen nga shtëpitë e tyre, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv

Pamjet nga qyteti, i cili shtrihet në bazën e malit ikonik Matterhorn, treguan përmbytjet që shpërthyen nëpër rrugë të premten.

Publikime te ngjashme