Tërmet në Shqipëri, epiqendra në Elbasan

0 minutes, 15 seconds Read

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e së mërkurës në qytetin e Elbasanit, Librazhdit dhe zonat përreth tyre.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 3,6 rihter, ndërsa epiqendra ka qenë 2 kilometra në jugperëndim të Librazhdit.

Nuk raportohen dëme materiale.

Publikime te ngjashme