Tenton të rrihet me anglezët – raportohet se edhe djali i Vuçiq ishte pjesë e huliganëve serbë në Gjermani

0 minutes, 37 seconds Read

Një përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë ndodhi në Gelsenkirchen të Gjermanisë, aty ku pas pak do të luhet ndeshja mes Anglisë dhe Serbisë.

Përleshja ishte mjaft e madhe, me tavolina, karrike e shishe qelqi që fluturonin në rrugë.

Përdoruesit e rrjeteve sociale kanë vërejtur se në përleshjen e tifozëve ka dashur të marrë pjesë edhe Danilo Vuçiq, djali i madh i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Ai njihet për huliganizëm dhe provokime të shpeshta ndaj Kosovës.

Në video shihet se ai tentoi të përfshihet në konflikt, por sigurimi që e shoqëron si djali i presidentit e pengon atë që ta bëjë këtë.

Publikime te ngjashme