Tanku i vlerësuar nga më të mirët e Rusisë dështoi keq ndaj atij të prodhuar nga Amerika – pamje nga fusha e betejës në Ukrainë

1 minute, 0 seconds Read

Një video e marrë nga një dron spiun ukrainas ka kapur momentin kur një Bradley i prodhuar nga SHBA-ja u shfaq kundër një prej tankeve më të mirë të Rusisë, T-90M, në fushën e betejës.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, rusi T-90M, tanku më modern në përdorim nga ushtria ruse, është projektuar për të luftuar tanket e tjera kryesore të betejës – dhe për të fituar.

Por një video, që thuhet se është filmuar në veri të qytetit lindor të Avdiivka, tregoi një rezultat ndryshe, kur dy automjetet e blinduara “u përplasën kokë më kokë”.

Pamjet, të marra në fillim të janarit, tregojnë T-90M duke hapur zjarr mbi Bradley, por i mungon objektivi.

Si përgjigje, Bradley synon tankun rus me armën e tij 25 mm Bushmaster.

Bradley vazhdon të qëllojë ndërsa lëviz, i ndihmuar nga sensorët e tij të teknologjisë së lartë, përpara se një tjetër Bradley – i fshehur aty pranë – të vazhdojë sulmin.

Ekuipazhi i Bradley-t të dytë shihet duke kaluar në një taktikë jokonvencionale, duke i dhënë asaj epërsinë e fushëbetejës ndaj armiqve të tyre rusë.

Publikime te ngjashme