Sot në Speciale vazhdon gjykimi ndaj krerëve të UÇK-së

0 minutes, 30 seconds Read

Nga sot, më 14 gusht, pas pushimit veror pritet të fillojë gjykimi ndaj krerëve të UÇK-së në Dhomat e Specializuara të Kosovës me seli në Hagë.

Sipas kalendarit, për katër ditë rresht të kësaj jave pritet të mbahen seancat dhe dy javë të tjera të këtij muaji, raporton RTKlive.

Në në rastin gjyqësor ‘Thaçi dhe të tjerët”, deri tani kanë dëshmuar 15 dëshmitarë.

Ndryshe gjatë muajit gusht janë paraparë të mbahen shtatë seanca në rastin gjyqësor “Thaçit dhe të tjerët”, ndërsa në rastin “Shala’, do të mbahen pesë seanca.

Publikime te ngjashme