Si u sulmua Policia e Kosovës dje në Leposaviq nga një person që në veturë iu zbuluan 11 migrantë

0 minutes, 50 seconds Read

Policia e Kosovës është sulmuar dje në Leposaviq nga një person që dyshohet se po barte 11 migrantë.

Sipas policisë, pas ndalesës ai ka ikur vrullshëm nga Policia duke rrezikuar kështu jetën e zyrtarëve.

Kështu për të ndalur sulmin policia ka shtënë në drejtim të të dyshuarit.

Në vendin e ngjarjes si prova materiale janë gjetur dhe konfiskuar 11 gëzhoja. Rasti në procedurë hetimore nga te gjitha njesitet relevante.

“Leposaviq 08.11.2023 – 01:00. Policia ka ndaluar të dyshuarin mashkull kosovar, ku gjatë kontrollit në veturë i janë hasur 11 persona migrantë, po i njëjti  pasi i  ka zbritur migrantët me veturën e tij është larguar vrullshëm me ç’rast i ka rrezikuar zyrtarët policorë, të cilët për ta ndaluar sulmin kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të dyshuarit. Në vendin e ngjarjes si prova materiale janë gjetur dhe konfiskuar 11 gëzhoja. Rasti në procedurë hetimore nga te gjitha njesitet relevante”, thuhet në njoftimin e policisë.

Publikime te ngjashme