Shqiprim Arifi e quan Shaip Kamberin “deputet të Aleksandar Vuçiqit”

0 minutes, 27 seconds Read

Politikani shqiptar i Luginës së Preshevës, Shqiprim Arifi e ka quajtur deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberin “deputet i Vuçiqit”.

Ai kësaj akuze ia ka bashkëngjitur një video të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilën pretendon se e mbështet aludimin e tij për Kamberin.

Në këtë video përfshihen edhe politikanë të tjerë shqiptarë të Luginës së Preshevës, Fatmir Hasani dhe tashmë këshilltarja e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, Ardita Sinani.

Publikime te ngjashme