Esat Muçolli dhe Dervish Maliqi janë liruar sot nga autoritetet e Serbisë. ata ishin arrestuar nga policia serbe para tre ditësh në Merdar

Lajmin për lirimin e tyre e ka konfirmuar vëllau i Dervishit, Labinot Maliqi. Ai në Fb ka shkruar “Trimfoi drejtësia” .

Sipas Labinotit vëllai i tij dhe dhëndri janë shëndosh e mirë dhe pas pak minutave do mbrrijnë në Podujevë./insajderi