Senatorët Shaheen dhe Welch shkojnë te Kurti

0 minutes, 15 seconds Read

Kryeministri Albin Kurti ka takuar senatorët amerikanë, Jeanne Shaheen dhe Peter Welch.

I pranishëm ka qenë edhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Jeffrey Hovenier. Pas takimi pritet të ketë deklarim për medie.

Senatorët janë pritur edhe nga presidentja Vjosa Osmani./EO

Publikime te ngjashme