Rusët ranë në një pritë të tmerrshme! Ata u nisen për të pushtuar vendbanimin, pasoi një thertore e vërtetë! (Video)

0 minutes, 28 seconds Read

Sipas raportimeve të korrespondentëve të luftës ruse dhe ukrainase, sot po zhvillohen beteja të ashpra në drejtimin Avdikes. Pala ukrainase publikoi një video të supozimit të zmbrapsjes së sulmit pranë fshatit Berdychi.

Ndërkohë, gazetarët ukrainas të luftës kanë publikuar pamjet e masakrimit të rusëve. Ata deklarojnë se forcat ruse u përpoqën të sulmonin fshatin, por përpjekja dështoi shpejt për shkak të veprimit të saktë të dronëve ukrainas, në koordinim me trupat në terren.

Shihni në videon e mëposhtme:

https://twitter.com/i/status/1763979443046158627

Publikime te ngjashme