Rrufeja godet statujën e Krishtit në Brazil, pamjet bëhen virale

0 minutes, 44 seconds Read

Rrufeja goditi statujën ikonë të Krishtit Shëlbues të Brazilit gjatë fundjavës duke i lënë përdoruesit e mediave sociale të habitur pasi ngjarja u filmua.

Statuja 38 m, e vendosur në Rio De Zhaneiro të Brazilit, vizitohet nga gati dy milionë njerëz çdo vit dhe, çuditërisht, është hera e tretë në 15 vjet që goditet nga një rrufe e tillë.

Ende një dukuri jashtëzakonisht e rrallë, rrufeja goditi kokën e figurës fetare më 10 shkurt, duke e ndriçuar atë me një shpërthim drite që tani po shihet nga miliona njerëz në të gjithë globin.

Tani duke u qarkulluar në internet, pamjet magjepsëse kanë mahnitur shumë njerëz, duke u parë më shumë se 20 milionë herë.

E pabesueshme, rrufeja godet statujën e Krishtit në Brazil,  pamjet

Publikime te ngjashme