Rrahmani e feston titullin e kampionit me flamurin e Kosovës

0 minutes, 35 seconds Read

Napoli e mbylli sonte sezonin 2022/23 në Serie A, teksa titullin e kampionit e kishte siguruar javë më parë.

Skuadra e drejtuar nga Luciano Spalleti mposhti sonte Sampdorian, në ndeshjen e vlefshme për javën e 38-të dhe të fundit.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Diego Armando Maradona” përfundoi me rezultatin 2:0.

Pasi Napoli ishte vendas në ndeshjen e fundit të sezonit, këtij klubi iu dorëzua sonte trofeu.

Amir Rrahmani gjatë ceremonisë u pa duke festuar me flamurin e Kosovës.

Reprezentuesi kosovar zhvilloi një sezon të shkëlqyer dhe dha kontribut të madh në suksesin e napolitanëve.

Ceremonia e titullit të kampionit u transmetua drejtpërdrejt edhe nga kanali zyrtar i Serie A në “YouTube”.

Publikime te ngjashme