Presidentja Osmani uron presidentin e Bosnjës për Ditën e Pavarësisë

0 minutes, 18 seconds Read

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun e Bosnje dhe Hercegovinës, Denis Beqiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë.

Ajo përmes një postimi në X, ka thënë se i uron gjithë popullit të këtij vendi suksese dhe prosperitet, ndërsa ka thënë se do të vazhdojnë të forcojnë lidhjet ndërmjet dy vendeve.

Publikime te ngjashme