Connect with us

Fun

Portieri suedez bën gafë, e ngatërron topin me pikën e bardhë

Published

on

Portieri suedez Oliver Dovin ka bërë një gabim katastrofik, duke e ngatërruar topin me pikën e bardhë, kështu duke humbur topin dhe duke i lejuar kundërshtarëve golin më të lehtë të jetës së tyre.

Portierit të Hammarby iu dorëzua një pasim rutinë. Fatkeqësisht, sytë e tij e mashtruan dhe ai ngatërroi pikën e penalltisë për topin – i cili në fakt po shkonte drejt portës së tij. Traore hyri me shpejtësi dhe bëri një goditje të lehtë për të çuar Hacken në avantazh 1-0.

Advertisement