Pas disa minutash tmerri në burgun e sigurisë së lartë në Peqin, Mjacaj vetëdorëzohet, detajet e rej

0 minutes, 38 seconds Read

Është vetëdorëzuar dhe ka pranuar të flasë me hetuesit Sokol Mjacaj. Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se aktualisht ai është duke u marrë në pyetje.

Ky i fundit pas hapi zjarr, la të vdekur Arben Lleshin dhe plagosi Indrit Shaqjan, të tre të dënuar përjetë.

Mjacaj pasi ka vrarë Arben Lleshi dhe plagosur Indrit Shaqja, nën kërcënimin e armës ka tentuar të bëjë pengmarrje, por nuk ia ka dalë. Më pas është izoluar në një nga qelitë duke kërcënuar se nëse dikush i afrohet, do ta qëllojë. Pas rreth një ore, ai ka vendosur të vetëdorëzohet.

Ende nuk dihen shkaqet e përplasjes, ndërsa arma dyshohet se është futur me dron.

Publikime te ngjashme