Osmani në Zvicër takon presidentin malazez, bisedojnë për rëndësinë e mbrojtjes së paqes

0 minutes, 21 seconds Read

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjendet në Zvicër në kuadër të Samitit të Paqes për Ukrainën.

Atje, e para e vendit u takua me homologun e saj nga Mali i Zi, Jakov Milatoviq, me të cilin diskutuan për rëndësinë e aleancave dhe koordinimit në mbrojtje të demokracisë dhe paqes, njofton Klankosova.tv.

Kështu bëri të ditur Osmani përmes një postimi në Facebook.

Publikime te ngjashme