Operacion fushëbeteje xhirohet për së afërti nga ushtarët ukrainas, i detektojnë me dron e më pas nisen në aksion për t’i eliminuar rusët

0 minutes, 51 seconds Read
Një aksion i ushtarëve të Ukrainës afër qytetit të Kreminës demonstron për së afërti operacionin e tyre në eliminimin e trupave ruse. Në video janë tre ushtarë të cilët përmes operatorit të dronit detektojnë se në cilën zonë fshihen rusët. Me të detektuar ata, ushtarët ukrainas nisen në aksion.

Si fillim vranë një ushtar, dhe disa shkëmbime nga zjarri dëgjohen nga të dyja anët, me sa duket duke qëlluar për vdekje edhe të tjerë.

Në një moment plumbi i shkrepur nga rusët godet helmetën e një ushtari të Ukrainës ku në të kishte edhe një pajisje GoPro.

Ushtari që kishte në helmetë GoPro po e xhironte këtë aksion.

“Rusët tani po vijnë nga të gjitha anët, ka aq shumë. Janë sikur buburreca që dalin nga vrimat. Por s’ka problem ne do t’i zmbrapsim nga toka jonë. Lavdi Ukrainës”, thotë ushtari që mori pjesë në këtë betejë.

Publikime te ngjashme