Notat e lojtarëve, Barcelona 0-4 Real Madrid: Benzema i jashtëzakonshëm, pothuajse perfekt!

0 minutes, 36 seconds Read

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Barcelonës me rezultat 4-0 në ndeshjen kthyese të Kupës së Mbretit.

Ndeshjen e parë e kishte fituar Barcelona me rezultat 1-0 në ‘Santiago Bernabeu’, që kështu me rezultat  të përgjithshëm prej 4-1 mbretërit kalojnë tutje.

Karim Benzema shënoi het-trik, ndërsa Vinicius Junior shtoi një gol në këtë përballje.

Francezi ishte larg lojtari më i mirë në ndeshje duke u vlerësuar me notën 9.4.

Pas tij vlerësim të mirë kishte Vinicius me notën 9.1.

Marc Andre ter Stegen ishte më i dobëti në fushë me notën 5.0.

Notat e lojtarëve të Barcelonës dhe Real Madridit.

Publikime te ngjashme