Ndalohen kamionët me targa të Serbisë në Jarinje

0 minutes, 25 seconds Read

Kamionët e mallrave me targa të Serbisë janë ndaluar në pikën kufitare në Jarinje, raporton teve1.info

Gazetarja Fetije Kamberi e cila po e përcjell nga afër qarkullimin e qytetarëve në këtë pikë kufitare, ka deklaruar se në hyrje të kufirit në Jarinje ndodhet një kolonë e gjatë e kamionëve të cilët nuk po lejohen të hyjnë në Kosovë.

Ndërsa sipas Kamberit, veturat tjera pas kontrollit nuk janë penguar dhe kanë hyrë brenda kufirit të Kosovës

Publikime te ngjashme