Kryetari i parlamentit të Austrisë sot viziton Kosovën

0 minutes, 40 seconds Read

Kryetari i Parlamentit të shtetit të Austrisë, Wolfgang Sobotka pritet ta vizitojë sot Kosovën.

Gjatë vizitës së tij në Kosovë, Sobotka do të zhvillojë edhe një takim me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga zyra e Kuvendit të Kosovës.

‘’Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka’’, thuhet në njoftim.

Takimi pritet të nis nga ora 11:30 dhe pas takimit do të mbajë konferencë për media

Pas përfundimit të konferencës, kryetarët Konjufca dhe Sobotka do të marrin pjesë në “Punëtorinë për Demokraci – DEMOS-ti” dhe do të bashkëbisedojnë me nxënës filloristë, në hollin e Kuvendit.

Publikime te ngjashme